Aktualności

Cała Metropolia dla klimatu - Metropolitalny Climathon 2020
Polska Izba Ekologii zaprasza na Climathon 2020 

"Metropolia w dobie ocieplenia klimatu - retencja wody i zapobieganie suszy
"

Organizatorem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia we współpracy z EIT Climate-Kic, gospodarzem jest Miasto Siemianowice Śląskie.Tematem przewodnim Climathonu to "Miasta odczuwające upał - retencja wody oraz zapobieganie suszy".
W trakcie trwania wydarzenia jego uczestnicy zamierzą się z tematem przewodnik. Ich zadaniem będzie przygotowanie Projektu rozwiązania problemu niewystarczającego gospodarowania wodami opadowymi. Zaproponowane rozwiązanie ma zapobiegać suszy na przykład poprzez zagospodarowanie cieków wodnych, retencję wód opadowych, wykorzystanie zieleni w regulacji wód i adaptacji do zmian klimatu oraz inne. Zaproponowane rozwiązanie może mieć zastosowanie w skali mikro jak i makro, dla domów jednorodzinnych, bloków, osiedli, dzielnic a nawet całych miast.

Podczas tego 24-godzinnego, międzynarodowego wydarzenia, wyłonione zostaną nowe rozwiązania na rzecz ochrony klimatu w Metropolii. Dla najlepszych z nich przewidujemy nagrody, w tym pieniężne, mentorskie jak, a przede wszystkim szansę na ich wdrożenie.
 
Climathon organizowany jest równocześnie w kilkuset miastach na całym świecie. Finał tegorocznej edycji
w województwie Śląskim ze względu na obostrzenia COVID-19 odbędzie się on-line, 12-13 listopada.
 
Climathon 2020 to wyjątkowe wydarzenie przede wszystkim z tego względu, że jest realizowany we współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, naukowcami, samorządowcami, ekspertami i przedsiębiorstwami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Zarejestruj się: https://climathon.pl/rejestracja/

Szczególy na stronie: https://climathon.pl/ oraz https://www.facebook.com/climathonpoland

Serdecznie zapraszamy!
« wróć do listy elementów